تور زمینی /هوایی  ارمنستانهتل ریکسوس باب البحر 5* - ساحلی ALLتور.ویزای کانادابلیت قطار های خارجیکیش -مشهد-شیراز-قشمتور پاریس -5 آذر -تور دوبی
معرفی کشورها - اطلاعات توريستي كشور کره جنوبی
معرفی کشور کره جنوبی
 معرفی کشور کره جنوبی

جمهوری کره جنوبی که به اختصار کره خوانده می‌شود یکی از کشورهای آسیای شرقی است که در نیمه جنوب شبه‌جزیره کره واقع شده است .
این کشور از شمال با کره شمالی همسایه است . از غرب از طریق دریای زرد همسایه چین است و از جنوب شرقی از طریق تنگه کره با ژاپن در ارتباط است .
تاریخ کره به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد . بررسی‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهد اولین انسان‌ها در آن زمان در شبه‌جزیره کره ساکن شدند .
کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی است که ارتفاعات آن عمدتا در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند . جلگه‌ها و جنگل‌ها در آن وسعت زیادی دارند . آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است .
این کشور در فاصله سال‌های 1910 تا 1945 تحت سلطه ژاپن بود . در سال 1948 بنیان جمهوری کره جنوبی نهاده شد . در پانزدهم اوت این سال کره ‌جنوبی تشکیل شد و سینگمان ری به عنوان اولین رئیس جمهور آن انتخاب شد که تا سال 1960 حکومت کرد .
در 25 ژوئن سال 1950 به دنبال چند ماه تشنج ، سرانجام نیروهای کره شمالی به کره جنوبی حمله‌ور شدند .
در بیست و هفتم ژوئن همان سال شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که سپاهیان تعدادی از کشور های عضو برای مقابله با قوای کره شمالی به منطقه خواهند شتافت .
جنگ شدت گرفت و قوای کره شمالی عقب رانده شد . مذاکرات ترک مخاصمه از سال 1951 آغاز شد اما به علت اختلافات و مشکلات فراوان تا ژوئیه 1953 نیز ادامه یافت .
سیاست در کره‌جنوبی
در انتخابات مارس 1960، ری برای چهارمین بار به ریاست جمهوری انتخاب شد ولی در مقابل تظاهرات دانشجویان و شورش مردم استعفاء داد . در سال 1961 گروهی از نظامیان تحت رهبری ژنرال پارک چونگ هی قدرت را در دست گرفتند .
حکومت ژنرال چونگ هی 18 سال به طول انجامید . مناسبات سیاسی عادی بین ژاپن و کره جنوبی با عقد پیمانی در سال 1965 برقرار شد . درسال 1979، پارک چونگ هی بوسیله رئیس سازمان امنیت کشور ترور شد و پس از تشنجات فراوانی سرانجام قدرت به دست ژنرال چون دوهوان رسید .
در حال حاضر رئیس جمهور این کشور «لی میونگ باک» است و نخست وزیر آن (رو موو هیوان) .
قوه مقننه این کشور از یک مجلس ملی با 231 عضو برای یک دوره 6 ساله تشکیل شده است . قانون اساسی موجود در سال 1948 تدوین شده و در سال 1972 اصلاحاتی بر آن افزوده شده است .
براساس آخرین تقسیمات کشوری ، کره جنوبی از 9 استان و دو شهر ویژه تشکیل شده که زیر نظر فرماندار انتصابی دولت مرکزی اداره می‌شود .
اقتصاد در کره جنوبی
از دهه 60 میلادی کره جنوبی رشد اقتصادی را تجربه کرد و در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی در قاره آسیاست . کارخانه‌های فراوان تولید ماشین و تجهیزات الکترونیکی چرخ‌های اقتصاد این کشور را به چرخش واداشته‌اند .
تولید ناخالص داخلی کره 206/1تریلیون دلار است که بیشتر آن در بخش‌های صنعت و خدمات تولید می‌شود . 01/24 میلیون نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در آن 9/2 درصد است . 15 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند .
محصولات صادراتی آن شامل نیمه‌ رساناها ، تجهیزات ارتباطات بی‌سیم ، وسایل نقلیه موتوری ، کامپیوتر ، آهن ، کشتی و مشتقات نفتی است که بیشتر به کشورهای چین (22 درصد) ، آمریکا (5/12 درصد) و ژاپن (1/7 درصد) صادر می‌شود .
محصولات وارداتی آن شامل ماشین‌آلات ، تجهیزات الکترونیکی ، نفت ، آهن ، تجهیزات حمل‌و‌نقل و پلاستیک است که از چین (7/17 درصد) ، ژاپن (16 درصد) ، آمریکا (7/10 درصد) و عربستان سعودی (9/5 درصد) می‌آید .
مردم کره جنوبی
جمعیت این کشور 49 میلیون و 44 هزار و 790 نفر است . میانگین سنی مردم کره جنوبی 8/35 سال است . امید به زندگی در بدو تولد برای زنان 93/80 سال و برای مردان 81/73 سال است .
کمتر از 1/0 درصد از مردم آن به بیماری ایدز مبتلا هستند که شامل جمعیتی در حدود 8 هزار و 300 نفر می‌شود .
26/3 درصد از مردم آن مسیحی و 2/23 درصد بودایی هستند . زبان رسمی این کشور کره‌ای است اما زبان انگلیسی به طور گسترده در آن رواج دارد .
ارتباطات در کره جنوبی
در کره جنوبی در کنار رادیو و تلویزیون‌های خصوصی استفاده از تلویزیون‌های ماهواره‌ای هم رواج دارد .
در کره جنوبی بیش از صد روزنامه ملی و محلی وجود دارد که بسیاری از آنها را صنعتگران و صاحبان کارخانه‌ها اداره می‌کنند .

کره جنوبی در یک نگاه

زبان :

-

دين :

-

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-

پایتخت :

سئول

حکومت :

-

تعطیل ملی :

-

احزاب سیاسی :

-
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

-

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

-

صنعت :

-

رشد اقتصادی :

-

خط تلفن :

-

همراه :

-

کاربر اینترنت :

-

شناسه اینترنت :

-

سایت :

-
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

-

آب و هوا :

-

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

-

اختلاف ساعت :

-

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

-

آبی :

-

فرودگاه :

-
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری کره جنوبی
Hwaseong Fortress

Hwaseong Fortress

بزرگ نمایی Hwaseong Fortress
Korea Gyeongju Bulguksa

Korea Gyeongju Bulguksa

بزرگ نمایی Korea Gyeongju Bulguksa
Korea Gyeongju Seokguram

Korea Gyeongju Seokguram

بزرگ نمایی Korea Gyeongju Seokguram
The South Gate of Jeonju

The South Gate of Jeonju

بزرگ نمایی The South Gate of Jeonju
Geunjeongjeon

Geunjeongjeon

بزرگ نمایی Geunjeongjeon
تور دبی تور ارمنستان تور داخلی تور اروپا تور خارجی ویزا هتل 021-88415700 تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است