تور زمینی /هوایی  ارمنستانهتل ریکسوس باب البحر 5* - ساحلی ALLتور.ویزای کانادابلیت قطار های خارجیکیش -مشهد-شیراز-قشمتور پاریس -5 آذر -تور دوبی
معرفی کشورها - اطلاعات توريستي كشور سوئیس
معرفی کشور سوئیس
 معرفی کشور سوئیس

سوئیس (به فرانسه : Suisse، آلمانی : Schweiz، ایتالیایی : Svizzera) با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس ، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان ، از  شرق با اتریش و لیختنشتاین ، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است .
این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد . سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده ‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند .
پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو  و زوریخ هستند . سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است . سوئیس کشوری چند زبانی است و در آن چهار زبان آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند .
سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده ‌است . این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است . یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد . تاسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی می‌باشد .
سلت‌ها اولین ساکنان سوییس بودند . تیره ای از این قوم که هلوتیا (Helvetia) نام دارند پیش از تسلط رومیان بر سوییس ، در کوهستان‌های ژورا و آلپ ساکن شدند و آنجا را هلوتیا نامیدند . هلوتیا در سال ۵۸ پیش از میلاد به تصرف ژولیوس سزار امپراطور روم درآمد . در قرن پنجم میلادی ، ژرمن‌ها به این سرزمین وارد و در ساحل غربی رود آر ساکن شدند . ژرمن‌ها و اقوام بورگون (Burgun) و فرانک جامعه‌ای مستقل تشکیل دادند .
آنها در سال ۶۳۹ میلادی ، دولتی را بنیان گذاشتند که بعدها فرانسه نامیده شد . در سدهٔ نهم بین سوابیا (Swabia) و بورگوندیها (Burgundians) تقسیم و در سال ۱۰۳۳ تحت نظارت امپراطوری مقدس روم وحدت پیدا کردند . حکومت منطقه در قرن سیزدهم بین کنت‌ها و خاندان هابسبورگ و حکمرانان محلی تقسیم شد . در سال ۱۲۹۱، سه منطقهٔ اوری (سرزمین فعلی سوییس) و شوایتس (schweiz) و اولتروالدن (Ulterwalden) اتحادیه‌ای تشکیل دادند که اساس کنفدراسیون سوییس قرار گرفت .

سوئیس در یک نگاه

زبان :

-

دين :

-

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-

پایتخت :

برن

حکومت :

-

تعطیل ملی :

-

احزاب سیاسی :

-
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

-

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

-

صنعت :

-

رشد اقتصادی :

-

خط تلفن :

-

همراه :

-

کاربر اینترنت :

-

شناسه اینترنت :

-

سایت :

-
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

-

آب و هوا :

-

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

-

اختلاف ساعت :

-

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

-

آبی :

-

فرودگاه :

-
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری سوئیس
Seeburg in Kreuzlingen

Seeburg in Kreuzlingen

بزرگ نمایی Seeburg in Kreuzlingen
Castle of La Poya

Castle of La Poya

بزرگ نمایی Castle of La Poya
Church Interior

Church Interior

بزرگ نمایی Church Interior
Notre Dame basilica

Notre Dame basilica

بزرگ نمایی Notre Dame basilica
Gruyeres

Gruyeres

بزرگ نمایی Gruyeres
Dietikon

Dietikon

بزرگ نمایی Dietikon
the Valere Castle

the Valere Castle

بزرگ نمایی the Valere Castle
Castello Visconteo

Castello Visconteo

بزرگ نمایی Castello Visconteo
تور دبی تور ارمنستان تور داخلی تور اروپا تور خارجی ویزا هتل 021-88415700 تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است