تور زمینی /هوایی  ارمنستانهتل ریکسوس باب البحر 5* - ساحلی ALLتور.ویزای کانادابلیت قطار های خارجیکیش -مشهد-شیراز-قشمتور پاریس -5 آذر -تور دوبی
معرفی کشورها - اطلاعات توريستي كشور مالت
معرفی کشور مالت
 معرفی کشور مالت

جمهوری مالتا
مالتا جزیره ای کوچک در قلب مدیترانه است و قبلا جزء خاک ایتالیا بوده . پایتخت آن والتا نام دارد . مانند یونان و ایتالیا بناهای تاریخی بسیار دارد .
کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است . این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده که نقش استراتژیک مهمی در طول تاریخ داشته است و مکان مبارزه و بر هم کنش بین اروپای در حال شکل‌گیری و فرهنگ و تمدن قدیمیتر آفریقا و خاورمیانه بوده ‌است .
تاریخ مالتا
در حدود ۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح گروهی از مردمان فنیقی که سامی‌تبار بودند ، از سرزمین مادری خود در شرق دریای مدیترانه به جزایر مالتا کوچیدند . فنیقی‌ها بازرگانان و دریانوردانی حرفه‌ای بودند و جزایر مالتا برایشان اهمیت بسیاری داشت چرا که در شبکهٔ بازرگانی آن‌ها و در میان فنیقیه ، سیسیل و کارتاژ (مهاجرنشین فینیقی‌ در شمال آفریقا) قرار گرفته بود . در سال ۴۸۰ پیش از میلاد ، مالتا به بخشی از قلمرو کارتاژ تبدیل شد و تا سال ۲۱۸ پیش از میلاد از آن کارتاژ بود .
در سال ۶۰ میلادی پولس مبلغ مسیحیت به مالتا سفر کرد . در مدت سه ماه اقامت او در این سرزمین ، مردم مالتا به مسیحیت گرویدند . مردم مالتا یکی از کهن‌ترین ملت‌های مسیحی جهان به شمار می‌آیند .
در میانهٔ سده‌های چهارم و نهم میلادی ، مالتا بخشی از امپراتوری بیزانس بود .
تا سدهٔ شانزدهم میلادی ، جزایر مالتا زیر نظر گروهی از فئودال‌ها (که کنت نشین مالتا نامیده می‌شدند) اداره می‌شد . در سال ۱۵۳۰ میلادی ، چارلز پنجم ، فرمانروای امپراتوری مقدس روم در مرکز اروپا ، جزایر مالتا را به فرقه‌ای مسیحی بخشید که خود را شوالیه‌های سنت جان می‌نامیدند .
سیاست کشور مالتا
حکومت مالتا جمهوری و دارای یک مجلس قانونگذاری است که ۶۵ نماینده دارد . رئیس‌جمهور آن ، ادوارد ففنفچ آدامی است . مالتا عضو اتحادیهٔ اروپا و نیز از اعضای اتحادیه کشورهای همسود می‌باشد .
جغرافیای کشور مالتا
کشور مالتا در برگیرنده سه جزیره مسکونی به نام‌های مالتا (Malta) ، گفزو (Gozo)، و کومینو (Comino) و سه جزیره نامسکون کومینوتو (Cominotto) و فیلفلا (Filfla) و سنت پاول (St. Paul) است و در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد . این جزایر روی ‌هم ‌رفته ۳۱۶ کیلومتر مربع پهناوری دارند و در ۹۳ کیلومتری جنوب جزیره سیسیل (ایتالیا) ، ۲۹۰ کیلومتری شرق تونس و ۲۹۰ کیلومتری شمال لیبی قرار گرفته‌اند . بلندای این جزایر کم است و بلندترین نقطه آن که در کرانه‌های جنوب غربی جزیره اصلی مالتا قرار گرفته ، تازوتا (Ta’Zuta) نامیده می‌شود و ۲۵۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارد . بلندترین نقطه جزیره گزو تادبیگی (Ta’Dbiegi) است و بلندای آن از سطح دریا ، ۱۹۰ متر می‌باشد.
اقلیم و آب و هوا کشور مالتا
خاک جزایر مالتا معمولاً سنگلاخی و کم‌درخت است و در آن گیاه و سبزه کم می‌روید ، اما خاک برخی از دره‌ها حاصلخیز است . تنها استثناء قابل توجه ، جنگلهای بوسکت (Buskett) در کرانه‌های جنوبی هستند که در دره‌ای پرآب و در میان شمار زیادی تخته سنگ‌ قرار گرفته‌اند . در این جنگلها درختهای صنوبر و پرتقال می‌روید . آب و هوای مالتا مدیترانه‌ای است ، مالتا زمستانهای معتدل و بارانی و تابستانهای گرم و خشک دارد .
گردشگری کشور مالتا
مالتا دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی به ویژه در سواحل و کرانه‌هاست و امروزه مهمانخانه‌های مجهزی در همهٔ جزایر مالتا ساخته شده‌اند . بسیاری از مردم مالتا به مسافرتهای خارجی می‌روند ، هر چند که مالتا بیشتر وارد کنندهٔ صنعت جهانگردی است . نسبت جهانگردان مالتی به جهانگردان خارجی که به این کشور سفر می‌کنند ، در حال کاهش است . ایرانیانی که قصد سفر به مالتا را داشته باشند به علت عدم وجود سفارت مالتا در تهران ، باید از طریق سفارت اتریش در تهران اقدام به اخد روادید بنمایند .
مردم
بیشینهٔ مردم مالتا از نژاد مالتی ، از تبار سامی (آمیزه‌ای از فنیقی‌ها و کارتاژی‌ها) هستند و با اعراب خویشاوندی نزدیک دارند . اقلیت‌هایی از ایتالیایی‌ها ، سیسیلی‌ها و اعراب نیز در این کشور زندگی می‌کنند .
زبان مردم مالتا
دو زبان مالتی و انگلیسی زبانهای رسمی کشور هستند . زبان مالتی از خانواده زبان‌های آفریقایی - آسیایی و از شاخه زبان‌های سامی است و با زبان عربی خویشاوندی دارد ، هر چند که وام ‌واژه‌های بسیاری از گویش‌های ایتالیایی به ویژه سیسیلی (و به تازگی از انگلیسی) وارد این زبان شده‌اند . زبان مالتی با نویسه‌های لاتین نوشته می‌شود .
دین مردم مالتا
۹۸٪ مردم مالتا پیرو آئین کاتولیک رم هستند .

مالت در یک نگاه

زبان :

-

دين :

-

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-

پایتخت :

والتا

حکومت :

-

تعطیل ملی :

-

احزاب سیاسی :

-
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

-

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

-

صنعت :

-

رشد اقتصادی :

-

خط تلفن :

-

همراه :

-

کاربر اینترنت :

-

شناسه اینترنت :

-

سایت :

-
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

-

آب و هوا :

-

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

-

اختلاف ساعت :

-

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

-

آبی :

-

فرودگاه :

-
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری مالت
the capital city

the capital city

بزرگ نمایی the capital city
Blue Lagoon

Blue Lagoon

بزرگ نمایی Blue Lagoon
تور دبی تور ارمنستان تور داخلی تور اروپا تور خارجی ویزا هتل 021-88415700 تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است