تور زمینی /هوایی  ارمنستانهتل ریکسوس باب البحر 5* - ساحلی ALLتور.ویزای کانادابلیت قطار های خارجیکیش -مشهد-شیراز-قشمتور پاریس -5 آذر -تور دوبی
معرفی کشورها - اطلاعات توريستي كشور کانادا
معرفی کشور کانادا
 معرفی کشور کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال ، خالی از سکنه‌ است . ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر ، دولت محوری فدرال ، دو مجلس سنا و عوام ، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت (یا به طور کلی پادشاه) ایفای نقش می‌کند ، تشکیل شده ‌است .
رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند . پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی می‌یابد . این کشور با دارا بودن ۱۰ استان و ۳ ناحیه توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود ، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته و کانادای متحد را پدید آورده‌اند .
این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می‌شود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه ‌است . هر چند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است ، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است . نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند .
نزدیکی جغرافیایی این کشور ، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد ، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است . با این حال این رابطه اقتصادی قوی ، مضراتی هم برای کانادا در پی داشته‌ است .
آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است . کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد . آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است . البته آب و هوا ، در بخش جنوب غربی ، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد ، معتدل است . آبشار نیاگارا ، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد .
این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود . در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت . در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت . این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است . کنفدراسیون کانادا ، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود .
پایتخت کانادا شهر اتاوا است ، محلی که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد . او به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا ، مستعمرهٔ سابق بریتانیای کبیر ، زندگی می‌کند . بر پایه آمار ۲۰۰۶ (میلادی) ، ۱۳۸٬۰۷۵ فارسی ‌زبان در کانادا زندگی می‌کنند .

کانادا در یک نگاه

زبان :

انگليسي

دين :

كاتوليك 64% ، پروتستان 23.3%

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

10.78/ 1000

پایتخت :

اتاوا

حکومت :

سلطنت مشروطه

تعطیل ملی :

1 ژولاي

احزاب سیاسی :

5
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

دلار كانادا

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

گندم ، جو ، تنباكو ، سبزيجات ، نفت خام

صنعت :

صنايع غذايي ، حمل و نقل ، صنايع چوب ،

رشد اقتصادی :

2.9%

خط تلفن :

18,276,400

همراه :

14,984,400

کاربر اینترنت :

20.9 ميليون

شناسه اینترنت :

.ca

سایت :

3,525,392
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

9,984,670 كيلو متر

آب و هوا :

-

همسایه ها :

آمريكا

منابع طبیعی :

سنگ آهن ، نيكل ، مس ، طلا ، نقره ، ذغال سنگ ،

اختلاف ساعت :

-3.30

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

48467 كيلو متر

آبی :

631 كيلو متر

فرودگاه :

1337
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری کانادا
Parliament Building

Parliament Building

بزرگ نمایی Parliament Building
Banff Springs Hotel

Banff Springs Hotel

بزرگ نمایی Banff Springs Hotel
Château Frontenac

Château Frontenac

بزرگ نمایی Château Frontenac
Fryatt Valley top

Fryatt Valley top

بزرگ نمایی Fryatt Valley top
The Rideau Canal

The Rideau Canal

بزرگ نمایی The Rideau Canal
Casa Loma

Casa Loma

بزرگ نمایی Casa Loma
Toronto City

Toronto City

بزرگ نمایی Toronto City
Parliament winnipeg

Parliament winnipeg

بزرگ نمایی Parliament winnipeg
تور دبی تور ارمنستان تور داخلی تور اروپا تور خارجی ویزا هتل 021-88415700 تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است