تور زمینی /هوایی  ارمنستانهتل ریکسوس باب البحر 5* - ساحلی ALLتور.ویزای کانادابلیت قطار های خارجیکیش -مشهد-شیراز-قشمتور پاریس -5 آذر -تور دوبی
معرفی کشورها - اطلاعات توريستي كشور آفریقای جنوبی
معرفی کشور آفریقای جنوبی
 معرفی کشور آفریقای جنوبی

کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است . این کشور سه پایتخت متفاوت دارد . قوهٔ مجریه در پرتوریا ، پارلمان در کیپ تاون و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است . پرجمعیت‌ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است . آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا ، بوتسوانا ، زیمباوه ، موزامبیک ، سوازیلند و لسوتو (کشوری که در سرزمین آفریقای جنوبی محصور شده ‌است) هم‌مرز است . آفریقای جنوبی به دو دلیل تکاملی متفاوت را نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی تجربه کرده ‌است .
اول اینکه مهاجرت از اروپا کمی بعد از این‌ که شرکت هند شرقی هلند ایستگاهی در مکان امروزی کیپ تاون ایجاد کرد ، آغاز شد . دوم اهمیت راهبردی آبراه کیپ است که با بسته شدن کانال سوئز در طی جنگ ۶ روزه بیشتر مسجل شد و همچنین منابع کانی غنی این منطقه باعث اهمیت بیشتر این کشور در میان کشورهای غربی بخصوص در اواخر سدهٔ نوزدهم شد که بعدها در دوران جنگ سرد اهمیت بیشتری پیدا کرد . به دلیل مهاجرت آفریقای جنوبی از لحاظ نژادی بسیار متنوع است . بزرگ‌ترین جمعیتهای دو رگه و اروپایی و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند .
سیاه‌پوستان آفریقای جنوبی کمتر از ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند . منازعات نژادی بین اقلیت سفیدپوستان و سیاهپوستان اکثریت در تاریخ و سیاست آفریقای جنوبی نقش مهمی را بازی کرده ‌است و به دوره تاریخی آپارتاید در آفریقای جنوبی منجر شده ‌است که در سال ۱۹۴۸ توسط حزب ملی آفریقای جنوبی تأسیس شد . اگر چه از قبل جداسازی نژادی در این کشور وجود داشت . قوانینی که آپارتاید را تعریف می‌کردند در سال ۱۹۹۱ به تدریج توسط حزب ملی لغو شدند و این به دلیل منازعات خشونت آمیز بود که شامل تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی از سوی جامعه بین‌الملل می‌شد . این منازعات بین اکثریت سیاهپوستان و بسیاری از سفید پوستان ، رنگین پوستان و هندیان اتفاق می‌افتاد .
این کشور از معدود کشورهای آفریقایی است که در آن هیچ وقت کودتا نشده و انتخابات منظم در طول یک سده اخیر در آن برگزار شده ‌است . با این حال اکثریت سیاهپوستان تا سال ۱۹۹۴ دارای حق رای نبود . این کشور از اعضای بنیان‌گذار اتحادیه آفریقا است و بزرگترین اقتصاد را در میان اعضای آن دارد . سازمان ملل ، اتحادیه کشورهای همسود ، سازمان تجارت جهانی ، صندوق بین‌المللی پول ، گروه ۷۷ و گروه ۲۰ از دیگر سازمان‌های بین‌المللی است که آفریقای جنوبی در آن‌ها عضویت دارد .
نظام سیاسی این کشور دمکراسی پارلمانی است اما برخلاف روش معمول در جمهوری‌های پارلمانی پست ریاست دولت و ریاست کشور در یک رئیس‌جمهور منتخب پارلمان ادغام شد‌ه است . پارلمان این کشور از دو مجلس تشکیل می‌شود . مجلس علیا با نام شورای ملی استان‌ها و مجلس سفلی با نام مجمع ملی . آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد ؛ ۹ زبان از زبان‌های آفریقایی خانوادهٔ بانتو و دو زبان اروپایی ؛ یکی زبان آفریکانس که از هلندی ریشه گرفته و زبان اکثریت سفیدپوستان و دو رگه‌های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که در تجارت و عرصهٔ عمومی استفاده زیادی دارد اما فقط پنجمین زبان پرگویشور در خانه‌هاست .
اغلب از آفریقای جنوبی به‌عنوان ملت رنگین‌کمان یاد می‌کنند ، این اصطلاح را اسقف اعظم دسموند توتو خلق کرد و بعدها رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی نلسون ماندلا از آن به عنوان استعاره‌ای برای توصیف پیشرفت‌های جدید تنوعات فرهنگی نشات گرفته از ایدئولوژی آپارتاید استفاده کرد . آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ بود و این نخستین بار بود که این تورنمنت در آفریقا برگزار شد .

آفریقای جنوبی در یک نگاه

زبان :

-

دين :

صهونيست=11.1% | مسيحي=8.2% | كاتوليك = 7.1%

تعداد توریست :

-

رشد جمعيت :

-0.4%

پایتخت :

پرتوريا

حکومت :

جمهوري

تعطیل ملی :

31 مه

احزاب سیاسی :

6
معرفی اجمالی
ساختار دولتی

واحد پول :

راند

شرکاء تجاری :

-

کشاورزی :

غلات ، گندم ، ميوه ، سبزيجات ، پشم ، لبنيات

صنعت :

بزرگترين معادن پلاتينيوم و طلا و كروميوم ،‌پارچه ، سنگ آهن ، كود شيميايي

رشد اقتصادی :

4.9%

خط تلفن :

4.729 ميليون

همراه :

19.5 ميليون

کاربر اینترنت :

3.6 ميليون

شناسه اینترنت :

.za

سایت :

460,572
ساختار اقتصادی
ساختار ارتباطات

مساحت :

1,219,912 كيلو متر

آب و هوا :

نسبتا كم آب و روز هاي آفتابي و شب هاي سرد

همسایه ها :

-

منابع طبیعی :

طلا ، ذغال سنگ ، سنگ آهن ، منگنز ، نيكل ، قلع ، اورانيوم ، پلاتينيوم ، مس ، گاز

اختلاف ساعت :

+2

خطوط نفت :

-

زمینی :

-

راه آهن :

20,872

آبی :

-

فرودگاه :

731
ساختار جغرافیایی
ساختار حمل و نقل
جاذبه هاي گردشگری آفریقای جنوبی
Traveller s Inn

Traveller s Inn

بزرگ نمایی Traveller s Inn
Cape Point

Cape Point

بزرگ نمایی Cape Point
Rows of Grapevines

Rows of Grapevines

بزرگ نمایی Rows of Grapevines
Waterford Winery

Waterford Winery

بزرگ نمایی Waterford Winery
Steenberg Hotel

Steenberg Hotel

بزرگ نمایی Steenberg Hotel
Cape Agulhas Lighthouse

Cape Agulhas Lighthouse

بزرگ نمایی Cape Agulhas Lighthouse
Cellars-Hohenort Hotel

Cellars-Hohenort Hotel

بزرگ نمایی Cellars-Hohenort Hotel
Boulders Beach

Boulders Beach

بزرگ نمایی Boulders Beach
Rocky Coastline

Rocky Coastline

بزرگ نمایی Rocky Coastline
تور دبی تور ارمنستان تور داخلی تور اروپا تور خارجی ویزا هتل 021-88415700 تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است